Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaSağlıkRefleksoloji Uygulaması Verimliliği Artırıyor

Refleksoloji Uygulaması Verimliliği Artırıyor

Geçmişten günümüze uygulanagelen pek çok masaj yöntemi mevcut. Her birinin diğerlerinden daha etkili olduğu iddia edilir. Ancak masajdan beklenen ve bu beklentiye ne ölçüde cevap alındığı tam olarak bilinmez. Beş bin yıldır uygulanan ve başarısını olumlu sonuçları ile kanıtlayan refleksoloji sadece bir ayak masajı olmadığını etkisi ve sonuçları ile göstermektedir. Yorgunluk halinin giderilmesinin yanı sıra nörolojik temelli sorunların giderilmesinde de oldukça etkili bir yöntem. Ayaktan yapılan masaj ile ayakta bulunan ve vücudun ilgili yerine etki eden noktalara yapılan uygulama sayesinde kişinin sorunlarının hafiflediği görülmektedir. Bir yandan ayak masajı ile dinlendirirken diğer taraftan tespit edilen nörolojik sorun giderilir.

Vücutta bulunan enerji akışında ortaya çıkan bozukluklar kendini pek çok farklı şekilde gösterebilmektedir. Kimisinde hazımsızlık, kimisinde uyku bozukluğu olarak görülürken kimisinde de dolaşım bozukluğu olarak kendini gösterir. Ortaya çıkan belirtiler bunlarla da sınırlı değildir. Bağışıklık sisteminde güç kaybı, vücutta toksin birikmesi sonucu oluşan şişkinlikler, sinirlenme gibi belirtilerle de sık sık karşılaşılır. Akla gelen ilk ve en kolay çözüm bir hekime danışıp ilaç alma yoluyla sorunları gidermeye çalışmak olsa da bu çözüm yöntemi sorunların kalıcı olarak ortadan kalkmasına yardımcı olmuyor. Üstelik alınan ilaçların yan etkileri de orta ve uzun vadede başka sorunların ortaya çıkmasına neden olabiliyor. İşte bu aşamada herhangi bir kimyasal kullanılmadan uygulanan refleksoloji yöntemleri devreye giriyor.

Orta Asya’nın zorlu iklimlerinin sunduğu zorlu hayat koşulları ile mücadele eden kadim geçmişin günümüze taşıdığı yöntemler zaman içerisinde Uzak Doğu uygulamaları ile de birleşince günümüzdeki uygulama yöntemlerini meydana getirmiştir. Migrenden astıma, depresyondan bağırsak bozukluklarına kadar pek çok rahatsızlık refleksoloji seansları ile giderilebilmektedir. Haftada bir kere yapılacak olan seanslar ile hayat kalitesi artarken elde edilecek kaliteli zaman ise yaşamın her anını verimli kılmayı vaat ediyor. Toplumda giderek artan depresyon ve panik atak gibi psikolojik problemlerde de son derece etkili olan refleksoloji tedavisi otizm, bel fıtığı ve felç gibi geniş bir alanda olumlu sonuçlar alınmasına katkı sunuyor. Şunu unutmamakta yarar var, ayaklar tüm vücudun haritası niteliğindedir.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler İçerikler