Pazartesi, Temmuz 15, 2024
Ana SayfaTurizmKamp Tutkunlarının Yeni Gözdesi: Nemrut Krater Gölü

Kamp Tutkunlarının Yeni Gözdesi: Nemrut Krater Gölü

Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise ikinci büyük krater gölü  olan muhteşem doğa harikası Nemrut Krater Gölü, yerli ve yabancı turistlerin yeni gözdesi oldu.


Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunan, doğa harikası Nemrut Krater Gölü, gerek günübirlik ziyaretçiler gerekse kamp yapmak isteyenler için çok özel bir seçenek.Gecesi ayrı gündüzü ayrı güzellikte olan göl görenleri kendine hayran bırakıyor.

Tatvan’da 13 kilometrekarelik yüz ölçümüyle, bünyesinde bulunan sıcak ve soğuk gölleri, buz mağarası, buhar bacası ile 2250 rakımdaki Nemrut Krater Gölü, mutlaka görülmesi gereken doğa harikalarından.

Şehrin karmaşası ve gürültüsünden kaçmak isteyip dingin bir ortamda doğayla başbaşa kalmak isteyenler için çok özel ve muhteşem bir alternatif olan Nemrut Krater Gölü her geçen gün artan ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Bitlis Kültür ve Turizm Müdürü Gencan ‘da bölgenin huzur ve güvene kavuşmasıyla turizmin hareketlendiğini gölünde hakkettiği ilgiyi gördüğünü, aynı zamanda Nemrut Dağı ile Nemrut Krater Gölü’nün Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) Projesi kapsamında “Mükemmeliyet Ödülü” aldığını belirtti.

Nemrut krater gölü nerededir? Nasıl gidilir?


Nemrut Krater Gölü bölgesi kamp yapmak için iyi seçenekler sunuyor. Bölgede zevkinize göre çadır kurabileceğiniz harika yerler bulabilirsiniz.

Nemrut Gölü, Bitlis’e 26 kilometre Tatvan ilçesine ise 15 kilometre mesafede bulunuyor. Nemrut Dağı’nın tepesinde bulunduğu için, çok sert ve soğuk bir iklime sahiptir. Keyifli bir gezi hayali kuruyorsanız bahar ve yaz aylarında gitmenizde fayda var. 

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler İçerikler