Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaTurizmGezginlerin Yeni Gözdesi: Kurtalan Ekspresi Yolculuğu

Gezginlerin Yeni Gözdesi: Kurtalan Ekspresi Yolculuğu

Doğu Ekspresi ve Van Gölü Ekspresi gibi son zamanların en gözde yolculuklarından olan bir tren yolculuğu daha sizi bekliyor! 25,5 saat süren bu şahane yolculukta yollarda göreceğiniz manzaralar, trenin içinde kuracağınız arkadaşlıklar ve geçireceğiniz eğlenceli saatler sizin için unutulmaz olacaklar. Öncelikle Kurtalan Ekspresi bilet fiyatları hakkında bilgi vererek detaylarına inmeye başlayalım;

• Pulman: (Kısa mesafe yolculuklarında tercih etmenizde fayda var)

2+1 koltuklarda tek kişi: 43 TL – İndirimli (26 yaş altı) 34 TL

• Örtülü Kuşetli

Tek kişi 58 TL – İndirimli (26 yaş altı) 49 TL

Çocuk (7-12 yaş) 37 TL

Örtülü kuşetli vagonlar 4 kişilik olup 2 kişi gitseniz bile bütün koltukları almanızı öneririz. 2 yetişkin 2 tane de çocuk şeklinde alırsanız daha uygun fiyatlı olacaktır ve oda tamamen size ait olacaktır.

Yataklı vagon seçeneği TCDD’nin sitesinde görünse de önümüzdeki seferlerde bilet satışı bulunmadığı için şimdilik buraya yazmıyoruz.

Kurtalan Ekspres güzergahı nasıl?

Ankara > Kırıkkale > Kayseri > Sivas > Malatya > Diyarbakır > Batman > Kurtalan şeklinde giden trenin ara duraklarla beraber toplam 74 durağı bulunmaktadır. Dilerseniz Kurtalan’a kadar gitmeyip Diyarbakır’da da inebilirsiniz ve bu güzel tarihi şehri gezebilirsiniz. Hatta oraya kadar gitmişken Mardin’e de uğrayabilirsiniz.


Kurtalan Ekspres’e nasıl binebilirim?

Pazartesi, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve cumartesi günleri Ankara’dan 11:15 saatinde kalkan servislerle Irmak’a gidip oradan ertesi gün 11:16 saatinde sona erecek olan yolculuğa başlayacaksınız. Dönüş için ise pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 08:20 saatinde Kurtalan’dan kalkan trene binip ertesi sabah 07:40 saatinde Ankara’ya varabilirsiniz.

Daha güzel manzaralar için kış ayları bu yolculuk için biçilmiş kaftan gibidir. Karlarla kaplı bu yolları izlemek gerçekten muazzam anılar toplamanıza ve şahane fotoğraflar çekmenize yardımcı olacaktır.


Kurtalan Ekspres biletleri ne zaman çıkıyor
Kurtalan Ekspres biletini nasıl alırım?

Blog sayfalarında sıkça bahsedildiği için son dönemde oldukça yoğun talep görmesi bilet bulabilmenizi zorlaştıran ciddi bir etken. Tur şirketlerinin ve gençlik gruplarının biletleri çıkar çıkmaz toplu halde aldıklarını bilmenizde fayda var. Fakat yılmamanızı öneririz. Kurtalan Ekspres bilet al sayfasına girip seferleri kontrol edip bilet alabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler İçerikler